Xilix Gel – preparat na korniki

Drewno towarzyszy człowiekowi od początku dziejów gatunku ludzkiego. Z niego powstawały pierwsze budynki mieszkalne w wioskach i miastach. Nasi przodkowie mogli korzystać tylko z naturalnych metod usuwania szkodników. Nie były jednak one na tyle skuteczne, co współczesne metody walki z kornikami.

Jak pozbyć się korników? Jaka jest skuteczna metoda?

Metodą o wysokim stopniu skuteczności, która usuwa całkowicie szkodliwe owady z konstrukcji drewnianych jest użycie preparatu XILIX Gel. Pokrywa się nim powierzchnie z drewna poprzez spryskanie albo przy użyciu pędzla. Preparat silnie wnika w głąb, nawet w najdrobniejsze szczeliny i niszczy szkodniki, żerujące w drewnie, głównie Spuszczela pospolitego, ale i inne owady z rodziny chrabąszczy i kózkowatych. Przy stosowaniu preparatu należy zachować ostrożność i ściśle stosować się do zaleceń. Zabieg powinni wykonywać profesjonaliści. Indywidualne działanie może być nieskuteczne. Preparat dedykowany jest do każdego rodzaju drewna obrobionego (wszystkie drzewa liściaste i iglaste), z którego wykonane są elementy drewniane. Wilgotność drewna podczas stosowania XILIX Gel nie ma znaczenia. Drewno może być suche, częściowo lub całkowicie zawilgocone, może mieć kontakt z glebą i wodą morską. Preparat wykazuje dużą skuteczność w każdym warunkach za wyjątkiem temperatury. Nie powinna być ona niższa niż 10 stopni Celsjusza. Drewno nie może być też zmarznięte czy przemrożone.

Uwaga – nie stosuje się preparatu XILIX Gel w stosunku do mebli – stołów, szafek z drewna, w których przechowywana jest żywność, napoje, woda pitna. Nie należy również aplikować środka na powierzchnie wykonane z płyt wiórowych oraz gipsowych.

Obok fumigacji, żel owadobójczy o nazwie XILIX Gel uznawany jest za skuteczny sposób na całkowite wyeliminowanie korników z domu i każdego innego typu zabudowy z elementami drewnianymi.