Uprawa Boysenberrów w doniczkach

Boysenberry są popularnym owocem, hybrydą wśród kilku innych odmian jagód. Najczęściej uprawiane są w ogrodach położonych w ciepłych i wilgotnych obszarach. Mogą być również z sukcesem uprawiane w pojemnikach, pod warunkiem, że są dobrze podlewane i przycinane. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat uprawy Boysenberrów w doniczkach.

Jak uprawiać Boysenberry w doniczkach?

Boysenberry są dobrze przystosowane do życia w pojemnikach, ale potrzebują dużo miejsca do wzrostu. Wybierz doniczkę o głębokości co najmniej 30 cm i średnicy od 41 do 46 cm. Upewnij się, że ma ona również wiele otworów drenażowych.

Włóż do doniczki kratkę, aż dotknie dna. Przenieś swoje rośliny Boysenberry do słonecznego miejsca i utrzymuj je dobrze nawodnione. Nawozimy je zarówno wiosną, jak i jesienią.

Opieka nad roślinami doniczkowymi Boysenberry

Uprawianie boysenberrów w pojemniku jest przede wszystkim kwestią przycinania i zarządzania rozmiarem. Kiedy nowy wzrost rozpoczyna się w pierwszym sezonie wegetacyjnym, należy ograniczyć przyrost starej odmiany.

Jesienią odetnij wszystkie stare pędy, które już wydały swoje owoce (te nie będą już owocować). I choć może cię to boleć, będziesz musiał odciąć trochę nowych roślin.

Doniczkowe Boysenberry powinny mieć nie więcej niż pięć owocowych pędów na raz – już i będą przepełnione. Wybierz najsilniejsze, najbardziej obiecujące, przywiąż je do kraty, a resztę odetnij.

3 thoughts on “Uprawa Boysenberrów w doniczkach

  1. Arek, tak jak napisano w artykule “Kiedy nowy wzrost rozpoczyna się w pierwszym sezonie wegetacyjnym, należy ograniczyć przyrost starej odmiany.”
    Operat dendrologiczny – zainteresowany tematem?

Comments are closed.