Powerbank- co to jest, oraz jak działa?

Powerbank jesy to inaczej bank energii, albo mobilna ładowarka lub też zewnętrzna bateria. Bardziej szczegółowo jest to przenośne urządzenie do ładowania urządzeń mobilnych za pomocą portu USB. Są one wyposażone w baterie litowo-jonowe lub litowo-polimerowe, które nadają się do wielokrotnego ładowania. Posiadają one bardzo dobre parametry magazynowania energii oraz trwałości ogniw. Działanie każdego powerbanku sprowadza się do jego naładowania i przechowywania w nim energii elektrycznej, która następnie służy do wydatkowania jej na ładowanie baterii dowolnego, innego urządzenia wyposażonego w kompatybilny port-najczęściej USB lub micro USB. Tradycyjny powerbank podaje prąd o napięciu 5V i natężeniu 1 bądź 2 amperów – niektóre jednak wspierają też szybkie ładowanie. Część urządzeń umożliwia ładowanie dwóch urządzeń równocześnie dzięki posiadaniu dwóch portów USB.

Dla kogo?

W obecnych czasach regularnie korzystamy ze smartfonów, tabletów, kamer sportowych, czy też kamer samochodowych, aparatów fotograficznych czy smartwatch’ów, które pomagają nam w pracy, umożliwiają kontakt ze znajomymi, zapewniają nieprzerwany dostęp do informacji i umilają czas wolny. Łączy je jednak to, że niestety dość często trzeba je ładować. Jednak nie zawsze mamy dostęp do sieci, wtedy nieocenione w swoim działaniu stają się powerbanki. Teraz pewnie zastanawiasz się nad tym, że taki luksus może kosztować miliony, ale nic bardziej mylnego, ponieważ znajdziemy takie, które będą bardzo dobre, a w niskiej dla nas cenie. Od jakiegoś czasu takie urządzenia stały się coraz bardziej popularne, a to dlatego, że rośnie na nie zapotrzebowanie. Powerbanki są idealne dla osób, które dużo pracują i ich bateria szybko się wyładowuje, dlatego świetnie sprawdzą się np. w podróży, na wycieczkach w plenerze, w torebce na wypadek nagłego rozładowania się baterii lub też nawet w domu, gdy są przerwy w dostawach prądu.

Jaki model wybrać?

Marka Xiaomi posiada szereg gadżetów i urządzeń, w tym świetną linię akcesoriów, które zostały zaprojektowane tak, aby cieszyły twoje oko, oraz Twoją kieszeń, i żeby były niezawodne. Powerbank Xiaomi Reim 20000mAh został wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału, który jest również wystarczająco lekki, aby można go było nosić zawsze ze sobą, w kieszeni bądź też w torebce. Przyciąga uwagę swoim przyciągającym wzrok designem, który wyróżnia go spośród innych powerbanków na rynku. Akumulator Xiaomi Reim 20000mAh nadaje się do ładowania urządzeń o napięciu wejściowym 5V, takich jak smartfon, laptop czy tablet. Może naładować telefon co najmniej 4-5 razy w jednym cyklu ładowania. Ten powerbank posiada wskaźnik zasilania LED, który zawsze wyświetla aktualny poziom naładowania baterii, co jest bardzo pomocne, ponieważ nie będzie sytuacji, że twoje urządzenie nie może zostać naładowane przez brak energii w powerbanku. Sprzęt jest kompatybilny z dowolnym smartfonem lub urządzeniem, które możesz mieć, niezależnie od tego, czy jest kompatybilny z Apple lub Androidem, czy też wymaga tylko ładowania przez USB itp. Urządzenie to świetnie się spisuje i można kupić go w bardzo dobrej cenie, która nie zniszczy twojego budżetu.